fbpx

Zirkonyum Diş Nedir? Zirkonyum Kaplama Nedir?

Geleneksel kaplamalar metal üzerine porselen işlenerek yapılan ve ışık geçirgenliği olmayan kaplamalardır. Zirkonyum kaplama larda ise durum ışık geçirmeyen metal yerine ışık geçirgenliği doğal dişe benzer olan zirkonyum maddesi kullanılmaktadır. Bu sayede yapılan zirkonyum kaplama lar doğal dişi çok daha güzel taklit ettikleri için Zirkonyum kaplamalar geleneksel kaplamalara göre daha estetik ve isteklerimizi karşılayan sonuçlar ortaya koymaktadır.

Neden Zirkonyum Diş tercih etmeliyiz?

 • Estetik beklentimizin karşılanmasını istediğimiz zaman zirkonyum kaplamaları tercih etmemiz bizim yararımıza olacaktır.
 • Özellikle ön bölge dişlerinizi yaptırırken zirkonyum yaptırmanız doğal dişlere en yakın görünümü elde etmenizi sağlayacağı için zirkonyum diş kaplamaları tercih edilebilir.
 • Biyolojik olarak daha uyumludur. Bazı hastalarımızda metal alt yapılı porselen kaplamalara karşı alerji oluşabilmektedir. Bu gibi durumlarda zirkonyum kaplamalar ilk tercih olmaktadır.
 • Metal alt yapılı porselen kaplamalarda kaplamanın diş etiyle birleştiği yerlerde zamanla metalden kaynaklanan siyah diş eti görünümü olabilmekteyken zirkonyum diş kaplamalarında bu durum yaşanmaz.
 • Zirkonyum dişler uzun süre kullanılacak sağlamlıktadır.

Zirkonyum Diş Kaplama fiyatları?

Zirkonyum diş fiyatları yaptıracağınız bölgeye göre değişmektedir. ”Bölgeden bölgeye zirkonyum kalitesinde değişim olur mu?” diye soracak olursanız cevabım maalesef ki evet olacaktır. Kaliteli malzeme kullandığına inandığınız 2 yerin arasındaki fiyat farkı da hekimler arasındaki fiyat politikasından kaynaklanabilir:)

Zirkonyum maddesinin geleneksel kaplamaya göre diğer bir avantajı da diş etine olan uyumunun mükemmele yakın olmasıdır.

Sizleri Zirkonyum kaplama ların öncesi ve sonrası resimleriyle baş başa bırakalım..

 

 

Detaylı bir fiyat bilgilendirmesi istiyorsanız kliniğimize gelip muayene olabilirsiniz.

Keskin Diş Kliniğinden randevu almak için tıklayın. 1

 

  • Hamza Keskin diyor ki:

   dişlerinizdeki kırığın fotoğrafını 0553 333 55 30 numaralı telefona whatsappdan atarsanız en ideal tedavi ile ilgili size yardımcı olmaya çalışayım. Mesela kırık çok büyük değil ise dolgu ile bu sorunu çözebiliriz.

 1. elis dertsiz diyor ki:

  zirkonyum diş kaplama hangi dişlere yapılır? Ön dişlerimi zirkonyum porselen yaptırıp arka dişlerimi normal porselen yaptırsam nasıl olur? Zirkonyum tedavisini siz yapıyor musunuz?

  • Hamza Keskin diyor ki:

   – Evet biz kliniğimizde zirkonyum tedavisi yapıyoruz.
   – Bütün dişlerinizi zirkonyum yaptırmanızı tavsiye ederiz ama maddi olarak bu sizi zorlayacaksa tabiki arka bölgelere metal üstü porselen ön estetik bölgelere zirkonyum kaplamalar yapabiliriz.

 2. Demet zengin diyor ki:

  diğer zirkonyum konunuza da yazdım acil cevap yazabilir misiniz. zirkonyum fiyat hakkında bilgi alabilir miyim. haziran 2018 gibi kliniğinize geldiğimde 600tl demiştiniz ve yardımcı oluruz siz yeterki karar verin demiştiniz. acil cevap verirseniz karşıdan gelceğim. zirkonyum fiyat 2019 yilinda da ayni sekilde olur mu.

  • Hamza Keskin diyor ki:

   Demet hanım iyi günler, aynen zirkonyum diş fiyatlarımız aynıdır. o zaman da dediğimiz gibi size yardımcı oluruz fiyat konusunda. gelmeden önce klinikte olup olmadığımı öğrenmek için 0553 333 5530 numaralı telefona mesaj yada arama yaparak haber verirseniz boş yere gelmemiş olursunuz. Geçmiş olsun.

 3. Havva diyor ki:

  Merhaba 2,5 aylik bebegim var ve emziriyorum.on disime zirkonyum kaplama yaptirabilir miyim??süte gecer mi bebege bi zarari olur mu??

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Hemen Sor.