Diş beyazlatma, diş yüzeyindeki mine yapısında oluşan renklenmenin diş beyazlatma jelleriyle giderilmesi işlemidir.

Sağlıklı, güçlü ve beyaz dişler estetik açıdan oldukça önem taşır. Daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için diş beyazlatma bleaching yöntemleri son yıllarda daha sık uygulanmaktadır.

Dış etkenler nedeniyle dişler zamanla renk değişikliğine uğrar. Diş taşı temizliği ve polisaj uygulamaları ile dişler temizlenir ve rengi açılabilir. Hatta diş renginiz birkaç ton açılabilir. Koruyucu bir yöntem olan diş beyazlatma işlemi yapılarak dişler daha beyaz görünüme sahip olabilirler.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma ücretleri Türk Diş Hekimleri Birliği’ nin 2020 yılı için yayınladığı fiyat tarifesine göre belirlenmektedir. TDH komisyonunun verdiği fiyatlar üzerinden değerlendirme yapılarak diş beyazlatma fiyatları belirlenir. Her klinikte işlem aynı olsa da fiyatlar farklı olabilir. Kullanılan yöntem, kullanılan cihaz veya işlem yapan hekim derecesinden dolayı fiyatlar değişkenlik gösterir.

Diş kliniklerinde belli aralıklarla diş beyazlatma kampanya fırsatları yapılmaktadır. Kliniğimizde ki kampanya ve fırsatlardan haberdar olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İnternet üzerinden araştırma yaparak diş beyazlatma fiyatlarına erişebilirsiniz. Her kliniğin kendine özel fiyat politikası vardır. TDH komisyonundan alınan fiyatlar üzerinden cüzi miktarlar ayarlanarak fiyatlandırma yapmaktayız.

Diş Beyazlatma Fiyatlarına Genel Olarak Bakalım Yıl 2020-2021

Diş beyazlatma fiyatları genellikle sabit fiyatlı olarak  bulunmamakla birlikte ortalama 500 ₺ ile 3000 ₺ arasında fiyat değişikliği görülebilmektedir. Her bir prosedür için fiyatlar ayrı ayrı aşağıdaki gibidir;

Lazer ile diş beyazlatma yönteminde fiyat aralığı 500 ₺ ile 1200 ₺ arasında,

Jeller ile diş beyazlatma yöntemindeki fiyat aralığı 300 ₺ ile 700 ₺ arası iken,

Diş ağartma yöntemi ile diş beyazlatma yönteminde ise 700 ₺’den başlayan fiyatlar uygulanır.

Diş beyazlatma işlemi sizin tercihiniz olduğu için herhangi bir devlet kurumu tarafından karşılanmaz.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bembeyaz ve ışıl ışıl parlayan dişler insanın kendine olan özgüvenini arttırdığı bilinmektedir. Her insanın doğuştan gelen diş rengi vardır. Sarımtırak, kremsi ve beyaz tonları gibi farklı birçok diş rengi mevcuttur.

İnkar edilemez bir gerçek var ki her insan bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Bu aşamada yardımımıza teknolojik malzemeler ve uygulama teknikleri yetişir. Diş rengi sebebiyle gülmekten kaçınan birçok hasta bleaching diş beyazlatma yöntemiyle keyifle gülümseyebiliyor.

4 farklı tip diş beyazlatma yöntemi vardır.

diş beyazlatma, diş beyazlatma fiyatları

🔆 Ev Tipi Beyazlatma:

Beyazlatılacak diş ölçüleri alınır ve ölçüye göre plaklar hazırlanır. Bu plaklar içine beyazlatma jelleri yerleştirilir. Hekiminizin belirlediği sürede evde bu plaklar kullanılmaya başlanır.

🔆 Tek Diş Beyazlatma:

Kanal tedavisi yapılan dişlerde sonradan renk kaybı yaşanır. Rengi değişen dişe tek diş beyazlatma işlemi yapılabilir.

🔆 Kombine Tipi Diş Beyazlatma:

Hem klinik hem de ev ortamında beraber uygulanan beyazlatma yöntemidir.

🔆 Klinik Tipi Beyazlatma:

Diş kliniği içerisinde yapılan işlemlerdir. Klinik tipi diş beyazlatma zamandan tasarruf sağladığı için daha çok tercih edilir.

Lazerle Diş Beyazlatma Yöntemi

Klinik tipi beyazlatma yöntemidir. Dişlerde doğal ve beyaz görünümü lazerle diş beyazlatma yöntemini kullanarak elde edebiliriz. Tedavi öncesi uzman hekim tarafından hastanın lazerle diş beyazlatma tedavisine uygun olup olmadığı test edilir. Tedavi sırasında diş eti ve dudaklar zarar görmesin diye koruyucu takılır. Dişlere jel sürülerek 30 saniyelik ışınlama terapisi yapılır. Ev tipi beyazlatma yöntemi desteklenerek lazer beyazlatma işlemi bitirilir.

Lazerle diş beyazlatma fiyatları kliniğe göre değişir. Kullanılan malzemeler ve işçiliğe göre fiyatlar ortalama 600 ile 1300arasında değişmektedir.

diş beyazlatma, diş beyazlatma yöntem ve fiyatları

Hastanede Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma işlemleri sadece kliniklerde değil hastanelerde de yapılabilmektedir. Özel hastanelerin bünyesinde bulunan diş poliklinikleri diş beyazlatma işlemi yapabilmektedir. Yine burada önemli olan hastane hijyeni ve hekim seçimi. Hastanede diş beyazlatma işlemi için de hekim kontrolünde ev tipi beyazlatma desteklenmelidir.

Diş Beyazlatma Etkisi Kalıcı Mıdır?

Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma etki süresi 4-7 ay arası bazı hastalar için daha uzun süre etkili olabilir. Doğru bakım ve düzenli hekim kontrolleri yapılırsa daha uzun süre dişler beyazlığını korur. Diş beyazlatma kalıcı mı ? diye aklında soru işareti olanlar için beyazlatma kalıcılığı sizlerin bakımına ve kullanımına bağlı olarak değişir.

Dişler Nasıl Beyazlar?

Diş beyazlatma yöntemleri evde veya klinikler de yapılmaktadır. Evde hekim tavsiyesiyle doğru teknikler uygulanarak beyazlatma yapılabilir. En sağlıklı ve doğrusu klinik ortamında hekim gözetiminde yapılan beyazlatma yöntemleridir. Lazerle diş beyazlatma, zirkonyum kaplama ya da kaplama çeşitleri gibi yöntemler kullanılarak diş beyazlatma yapılır. En doğru beyazlatma tekniği için hekiminize danışabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş beyazlatma zararlı mı? sorusuna cevabımız hayır olacaktır. Diş beyazlatma uygulaması doğru zamanda ve konsantrasyonda yapıldığı zaman herhangi bir zararı olmaz. 18 yaş altı çocuklarda doz ayarlaması yaşa göre yapılır. Yetişkinlerde ise hekim kontrollerinden sonra beyazlatma işlemleri yapılabilir. Bu durumda diş beyazlatma zararlı mı yada diş beyazlatma iyi mi sorularına cevabı yanıtlamış olduk. Önemli olan klinik ve hekim seçiminiz.

Diş beyazlatma konusunda merak edilen her bilgiye yazımızı okuyarak ya da bizleri arayarak ulaşabilirsiniz. Ortodonti diş beyazlatma, lazerle diş beyazlatma yöntemleri, diş beyazlatma fiyatları gibi birçok yöntem hakkında bilgi sahibi uzman hekimlerimize danışabilirsiniz.