Diş beyazlatma fiyatları 2021 yılı güncel fiyat listeleri TDB tarafından hazırlanarak diş beyazlatma fiyatı tarifesi belirlenir. Keskin diş kliniğimizde TDB’ nin hazırladığı diş beyazlatma fiyatları üzerinden değerlendirmeler yapılır ve ek maliyetler eklenerek sizlere diş beyazlatma fiyatlari verilir. Yapılan muayene sonucunda hekiminiz en uygun diş beyazlatma yöntemi seçerek tedaviye başlar.

Diş Beyazlatma Nedir?

Diş beyazlatma, diş yüzeyindeki mine yapısında oluşan renklenmenin diş beyazlatma jelleriyle giderilmesi işlemidir. Sağlıklı, güçlü ve beyaz dişler estetik açıdan oldukça önem taşır. Daha beyaz ve sağlıklı dişlere sahip olmak için diş beyazlatma bleaching yöntemleri son yıllarda daha sık uygulanmaktadır.

Dış etkenler nedeniyle dişler zamanla renk değişikliğine uğrar. Diş taşı temizliği ve polisaj uygulamaları ile dişler temizlenir ve rengi açılabilir. Hatta diş renginiz birkaç ton açılabilir. Koruyucu bir yöntem olan diş beyazlatma işlemi yapılarak dişler daha beyaz görünüme sahip olabilirler.

Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş beyazlatma fiyatları Türk Diş Hekimleri Birliği’ nin 2020 yılı için yayınladığı diş beyazlatma ücreti 2020 fiyat tarifesine göre belirlenmektedir. TDB komisyonunun verdiği diş beyazlatma işlemi fiyatları 2020 listesi üzerinden değerlendirme yapılarak diş beyazlatma fiyatları belirlenir. Her klinikte işlem aynı olsa da dis beyazlatma fiyati farklı olabilir. Devlet hastanesi diş beyazlatma, özel hastaneler diş beyazlatma ve kliniklerde uygulanan diş beyazlatma yöntem ve teknikler farklıdır. Kullanılan yöntem, kullanılan cihaz veya işlem yapan hekim derecesinden dolayı diş ağartma fiyatları değişkenlik gösterir.

Diş kliniklerinde belli aralıklarla diş beyazlatma kampanya fırsatları yapılmaktadır. Kliniğimizde ki diş beyazlatma kaplama fiyatları kampanyaları ve dis beyazlatma fiyatlari fırsatlarından haberdar olmak için bizlere ulaşabilirsiniz.

İnternet üzerinden araştırma yaparak diş beyazlatma fiyatlar bilgisine erişebilirsiniz. Her kliniğin kendine özel diş beyazlatma fiyat politikası vardır. TDB komisyonundan alınan diş beyazlatma işlemi fiyat listeleri üzerinden cüzi miktarlar ayarlanarak fiyatlandırma yapmaktayız.

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma Fiyatları

Diş Beyazlatma Fiyatlarına Genel Olarak Bakalım 2020-2021

Diş beyazlatma fiyatları genellikle sabit fiyatlı olarak  bulunmamakla birlikte diş beyazlatma ortalama fiyat 500 ₺ ile 3000 ₺ arasında fiyat değişikliği görülebilmektedir. Her bir prosedür için 2021 diş beyazlatma fiyatları listesi ayrı ayrı aşağıdaki gibidir;

Lazer ile diş beyazlatma yönteminde fiyat aralığı 500 ₺ ile 1200 ₺ arasında,

Jeller ile diş beyazlatma yöntemindeki fiyat aralığı 300 ₺ ile 700 ₺ arası iken,

Diş ağartma yöntemi ile diş beyazlatma yönteminde ise 700 ₺’den başlayan fiyatlar uygulanır.

Diş beyazlatma işlemi sizin tercihiniz olduğu için herhangi bir devlet kurumu tarafından karşılanmaz. Diş beyazlatma 2021 fiyatları listesi aşağıdaki gibidir.

Diş Beyazlatma Fiyatları 2021 – Fiyatlar Aralığındadır. Fiyat 1 Fiyat 2
Lazer ile diş beyazlatma  500 ₺ 1.200 ₺
Jeller ile diş beyazlatma 300 ₺ 700 ₺
Diş ağartma yöntemi 700 ₺ .. ₺
Ofis tipi diş beyazlatma fiyatları 2.000 ₺ 3.000 ₺
Ev tipi diş beyazlatma fiyatları 1.500 ₺ 2.000 ₺
Kombine beyazlatma fiyatları 3.000 ₺ .. ₺
Devital beyazlatma fiyatları 900 ₺ 1.200 ₺

Diş Renklenme Nedenleri

Diş rengi çeşitli nedenlere bağlı olarak değişir. Doğuştan veya sonradan oluşan diş renk değişikliği teknolojik tedavi yöntemleri ile değiştirilebilir. Genel olarak diş renk değişikliği sebepleri;

🔆 Fizyolojik renklenme

🔆 Amalgam dolgu sonrası renk değişikliği

🔆 Aşırı antibiyotik kullanımı

🔆 Hamilelik döneminde kullanılan antibiyotikler

🔆 Kahve, çay, tütün ve tütün ürünleri kullanımı

🔆 Kanal tedavisi sonrası diş içerisinden gelen renklenmeler dişlerin renk değiştirmesine sebep olur.

Diş Beyazlatma Yöntemleri

Bembeyaz ve ışıl ışıl parlayan dişler insanın kendine olan özgüvenini arttırdığı bilinmektedir. Her insanın doğuştan gelen diş rengi vardır. Sarımtırak, kremsi ve beyaz tonları gibi farklı birçok diş rengi mevcuttur.

İnkar edilemez bir gerçek var ki her insan bembeyaz dişlere sahip olmak ister. Bu aşamada yardımımıza teknolojik malzemeler ve uygulama teknikleri yetişir. Diş rengi sebebiyle gülmekten kaçınan birçok hasta bleaching diş beyazlatma yöntemiyle keyifle gülümseyebiliyor. Gelişmekte olan ve yaygın olarak kullanılan 4 farklı tip diş beyazlatma yöntemi vardır. Bu yöntemler ayrı ayrı diş beyazlatma ücretleri 2020 listeleri ile fiyatlandırılır.

🔆 Ev Tipi Beyazlatma

Beyazlatılacak diş ölçüleri alınır ve ölçüye göre plaklar hazırlanır. Bu plaklar içine beyazlatma jelleri yerleştirilir. Hekiminizin belirlediği sürede evde bu plaklar kullanılmaya başlanır.

🔆 Tek Diş Beyazlatma

Kanal tedavisi yapılan dişlerde sonradan renk kaybı yaşanır. Rengi değişen dişe tek diş beyazlatma işlemi yapılabilir. Tek diş beyazlatma fiyatı için bizleri arayarak bilgi alabilirsiniz. 

🔆 Kombine Tipi Diş Beyazlatma

Hem klinik hem de ev ortamında beraber uygulanan beyazlatma yöntemidir. 

🔆 Klinik Tipi Beyazlatma

Diş kliniği içerisinde yapılan işlemlerdir. Klinik tipi diş beyazlatma zamandan tasarruf sağladığı için daha çok tercih edilir.

Diş Beyazlatma Fiyat ve Yöntemleri
Diş Beyazlatma Yöntemleri

Lazerle Diş Beyazlatma Yöntemi

Klinik tipi diş beyazlatma yöntemidir. Dişlerde doğal ve beyaz görünümü lazerle diş beyazlatma yöntemini kullanarak elde edebiliriz. Tedavi öncesi uzman hekim tarafından hastanın lazerle diş beyazlatma tedavisine uygun olup olmadığı test edilir. Uygulanacak olan tedaviye göre lazerle diş beyazlatma fiyat listesi hasta ile paylaşılır. Hastanın onayı ile tedaviye başlanır. Lazer beyazlatma fiyatları konusunda ödeme kolaylıkları da hastaya bildirilir. Tedavi sırasında diş eti ve dudaklar zarar görmesin diye koruyucu takılır. Dişlere jel sürülerek 30 saniyelik ışınlama terapisi yapılır. Ev tipi beyazlatma yöntemi desteklenerek lazerle beyazlatma işlemi bitirilir.

Lazerle diş beyazlatma fiyatları 2020 kliniğe göre değişir. Kullanılan malzemeler ve işçiliğe göre lazerle diş beyazlatma fiyat ortalama 600 ile 1300arasında değişmektedir. Diş beyazlatma lazerle fiyat listesi TDB verilerine göre hazırlanır ve hastaya net lazerle diş beyazlatma fiyatları verilir. 

 Zirkonyum Kaplama İle Diş Beyazlatma Yöntemi

Diş beyazlatma yöntemlerinden birisi de zirkonyum kaplama tedavisidir. Zirkonyum diş kaplama tedavisi ile daha estetik gülüş ve dişlere sahip olabilirsiniz. Kliniğimizde uzman hekimler tarafından yapılan zirkonyum kaplama tedavisi ekonomik zirkonyum diş beyazlatma fiyatları ile yapılmaktadır. Diş beyazlatma fiyatları 2021 listeleri tüm beyazlatma tedavilerini içermektedir. 


Hastanede Diş Beyazlatma

Diş beyazlatma hastane fiyatları ne kadar? Diş beyazlatma işlemleri sadece kliniklerde değil hastanelerde de yapılabilmektedir. Özel hastanelerin bünyesinde bulunan diş poliklinikleri diş beyazlatma işlemi yapabilmektedir. Dis beyazlatma ucreti 2020 SGK’ lı vakalarda belli bir kısmı karşılanabilir. Yine burada önemli olan hastane hijyeni ve hekim seçimi. Hastanede diş beyazlatma işlemi için de hekim kontrolünde ev tipi beyazlatma desteklenmelidir.

Devlet hastanelerinde yapılan diş beyazlatma tedavisi tamamen estetik amaçlı ise diş beyazlatma ücreti karşılanmamaktadır. Doktorunuz tarafından yapısal bozukluk raporları ile devlet hastanesi diş beyazlatma ücreti karşılanabilir. SGK’ nın diş beyazlatma ücretleri karşılaması için şartları bulunur. Diş beyazlatma tedavisi şartlarına uyan hastalarda diş beyazlatma fiyatları devlet hastanesi 2020 ücretlerinin belli kısmını karşılar. Diş beyazlatma fiyatları devlet hastanesi için arayarak bilgi alabilirsiniz. 

Diş Beyazlatma Etkisi Kalıcı Mıdır?

Diş hekimi tarafından uygulanan diş beyazlatma etki süresi 4-7 ay arası bazı hastalar için daha uzun süre etkili olabilir. Doğru bakım ve düzenli hekim kontrolleri yapılırsa daha uzun süre dişler beyazlığını korur. Diş beyazlatma kalıcı mı? diye aklında soru işareti olanlar için beyazlatma kalıcılığı sizlerin bakımına ve kullanımına bağlı olarak değişir. Kalıcı diş beyazlatma fiyatları uygun aralıklarda olup sizlere uzun süre kullanım sağlayacaktır.

Dişler Nasıl Beyazlar?

Diş beyazlatma yöntemleri evde veya kliniklerde yapılmaktadır. Evde hekim tavsiyesiyle doğru teknikler uygulanarak beyazlatma yapılabilir. En sağlıklı ve doğrusu klinik ortamında hekim gözetiminde yapılan beyazlatma yöntemleridir. Lazerle diş beyazlatma, zirkonyum kaplama ya da kaplama çeşitleri uygun dis beyazlatma fiyatları ve yöntemler kullanılarak diş beyazlatma yapılır. En doğru beyazlatma tekniği ve diş beyazlatma ne kadar fiyatı için hekiminize danışabilirsiniz.

Diş Beyazlatma Zararlı Mı?

Diş beyazlatma zararlı mı? sorusuna cevabımız hayır olacaktır. Diş beyazlatma uygulaması doğru zamanda ve konsantrasyonda yapıldığı zaman herhangi bir zararı olmaz. Diş beyazlatma 18 yaş altı çocuklarda doz ayarlaması yaşa göre yapılır. Yetişkinlerde ise hekim kontrollerinden sonra beyazlatma işlemleri yapılabilir. Bu durumda diş beyazlatma zararlı mı ya da diş beyazlatma iyi mi sorularının cevabını yanıtlamış olduk. Önemli olan klinik ve hekim seçiminiz. Profesyonel olarak hizmet veren Keskin diş kliniğimizde uygun dis beyazlatma fiyat tercihleri ile gönül rahatlığı ile başvuru yapabilirsiniz.

Diş Hassasiyeti Olanlara Diş Beyazlatma Yapılır Mı?

Diş hassasiyeti olan hastalarımızda hassasiyet için özel diş beyazlatma uygulaması yapılmaktadır. Özel uygulamalar ile diş hassasiyetinde tedavi edilebilir yöntemler kullanılır.

Diş Beyazlatma
Diş Beyazlatma Uygulaması

İstediğiniz Diş Rengine Sahip Olabilirsiniz!!

Dişleriniz doğuştan veya sonradan özellikle antibiyotik kullanımına bağlı olarak renk değişikliği oluşabilir. Diş estetiği açısından hoş olmayan koyu renkli dişler için beyazlatma yöntemleri bulunmaktadır. Teknolojinin gelişmesi ağız ve diş sağlığı konusunda da önemli gelişmelere zemin hazırlamıştır. Ayrıca istediğiniz dişlere sahip olmak zannedilenden daha uygun ve avantajlıdır. Keskin diş kliniğimize başvurarak diş beyazlatma fiyat 2020 listelerimizi inceleyebilirsiniz.

Keskin diş kliniğinde istediğiniz diş rengi beyazlatma işlemi uygun diş beyazlatma fiyatları ile yapılır. Muayene yapıldıktan sonra diş renginiz, diş yapınıza uygun beyazlatma yöntemi tercih edilir. Tercih edilen beyazlatma yöntemi için diş beyazlatma ücreti 2021 fiyatları belirlenir.

Sizin İçin Uygun Diş Beyazlatma Yöntemi

Diş renginizin bir kaç ton açılmasını istiyorsanız sadece lazer tipi veya ev tipi diş beyazlatma yöntemi tercih edilir. Ancak diş renginiz çok koyu ise kombine tipi beyazlatma daha verimli ve etkili olacaktır. Diş beyazlatma yöntemine tam karar verebilmek için diş hekimi muayenesi gerekmektedir. Yapılan muayene sonucunda diş yapınıza uygun olan diş beyazlatma yöntemi tercih edilir. Aynı zamanda tercih edilen beyazlatma yöntemi için uygun diş beyazlatma fiyatları düzenlenir. 

Diş beyazlatma konusunda merak edilen  her bilgiye yazımızı okuyarak ya da bizleri arayarak ulaşabilirsiniz. Ortodonti diş beyazlatma, lazerle diş beyazlatma yöntemleri, diş beyazlatma fiyatları, diş beyazlatma fiyatları 2021 gibi birçok yöntem ve konu hakkında bilgi sahibi uzman hekimlerimize danışabilirsiniz.