implant tedavisi

Son dönemlerin en popüler tedavilerinden birisi olan implant, internet ortamında hakında çok fazla bilgi bulunan bir tedavi şeklidir. Biz de internetteki bilgi kirliliğini en aza indirmek için sizlere bu yazıyı hazırlamayı uygun gördük. Bulamadığınız bir soru olursa yorumlarda sorabilirsiniz.

implant ( implantasyon ) nedir?

Dental implant diş eksikliğinin tedavi edilmesi için çeneye yerleştirilen titanyum vida sistemidir. Halk arasında vidalı diş, implant diş, çakma diş olarak isimlendirilen dental implantlar Tek diş eksikliklerinde kullanıldığı gibi komple diş eksikliklerinin tedavisinde de çene kemiğine yerleştirilen dental implantlardan yararlanmaktayız. Diş kökü görevini yerine getiren dental implantlar ile takıp-çıkarılan protezler veya oynayan protezlerden kurtulabilirsiniz.

İmplant tedavisi süresi ne kadar?

Dental implant tedavisi implant yapılan çenenin alt veya üst çene olmasına, kemik grefti kullanılıp kullanılmamasına, kemiğin yumuşaklığı, sertliği ve kalitesine, üst çenede sinüs boşluğuna kaldırma işlemi uygulanıp uygulanmamasına göre değişmektedir.

Ortalama bekleme süresi vermek gerekir ise;

Alt çeneye yapılan implant tedavisinde…………. 2-3 ay
Üst çeneye yapılan implant tedavisinde………… 3-4 ay
Sinüs boşluğu kaldırma ( Sinüs Lifting ) işlemi uygulanmışsa…. 6-7 ay
Kemik grefti kullanılarak implant yapıldıysa……. 6-7 ay

Neden implant yaptırmalıyım?

 • Sağlıklı doğal dişlerinize kesinlikle bir işlem yapılmamış olur.
 • Kemik erimesinin elimizden geldiğince önüne geçmek için.
 • Daha estetik bir görünüşünüz olur.
 • Takıp-çıkarılan protezlerin yerine sabit olarak kullanılan protezler kullanabilirsiniz.

İmplant fiyatları ne kadar?

Titanyumdan yapıldığı ve ileri cerrahi bir müdahale gerektiği için implant ücretleri hastalarımıza yüksek gelebiliyor. Siz de bu yazıyı okuyorsanız internetten araştırmayı seçmiş bir hastamız olma ihtimaliniz yüksek olabilir:) İnternet ortamında Keskin Diş Kliniği olarak yaptığımız implantların fiyatlarını paylaşmamızın etik olmadığını düşünüyoruz ama sizin de fiyatlardan haberiniz olma hakkınızın olduğunu düşünerek sizlere ortalama implant fiyatları hakkında bilgi vermek istiyoruz.

İmplant fiyatları 2017 yılındaki ortalama güncel rakamları, implantın yapılacağı kliniğin konumu, yapılacak implantın markasına ve yapılacak implantın yerli veya yabancı olmasına göre değişmektedir. Bu üç kriter arasında fiyata en çok etki edenin ne olduğunu soracak olursanız tercihimi kliniğin konumundan yana kullanacağım. Örneğin merkezi konumda bir klinikte yaptıracağınız A marka implant ile daha periferde yer alan A marka implantın arasında 2-3 kata varan fiyat farkı olabilmektedir.

Peki nedir bu implantların ortalama fiyatları?

Türk malı implantlar 1000tl ile 2000tl yabancı ithal implantların fiyatları ise 1500tl ile 4000tl arasında değişmektedir. Bu fiyatlar yukarıda anlattığım kriterlere göre belirlenmektedir.

Sizde implant tedavisi yaptırmayı düşünüyorsanız Gaziosmanpaşa Küçükköy’de yer alan Keskin Diş Kliniğimizi 0553 333 553 0 numaralı telefondan arayabilirsiniz.

İmplant yapılırken veya sonrasında ağrı yapar mı?

İmplant tedavisi yapılmadan önce anestezi yapıldığı için implant yapılırken herhangi bir ağrı duymazsınız. İmplant yapıldıktan sonra doktorunuzun size önerdiği ağrı kesiciyi içmeniz durumunda olacak ağrıyı kontrol altına alabilirsiniz.

İmplantların temizliği nasıl yapılır?

İmplantların temizliği günlük olarak yapılmalıdır. İmplantlı dişimizin diğer dişlerimizden farkı yoktur. Diş fırçalama, diş ipi kullanma işlemleri implantlı dişlerimiz için de geçerlidir. Normal dişlerimiz gibi, implantlı dişlerimizin de, 6 ayda 1 düzenli olarak kontrolunun yapılması gerekir.

 

[Toplam:5    Ortalama:3/5]

 1. Ayşegül diyor ki:

  Merhaba hocam gömülü köpek dişim var diş teli taktırmak istemiyorum doktorum da implant önermiyor yaşımdan dolayı başka ne tür bi tedavi ile bundan kurtulabilirim. Cevaplarsanız çok sevinirim teşekkür ederim.

 2. Hassan diyor ki:

  Merhaba hocam ön dişimi doktor fazla kestiği için köküne post taktı üstüne zirkonyum yapacak ama post takıldıktan sonra biraz ağırı oluştu bu normalmı hocam cevaplarsanız sevinirim teşekkür ederim

   • Hassan diyor ki:

    Hocam dişime takılan post metal birazda ağrı var bunun için ilerde problem yaşarmıyım cevabınız için teşekkür ederim

     • Hassan diyor ki:

      5 gün oldu hocam ama henüz zirkonyum takılmadım doktor birazda dış elimi kesip yer açtı bu olabiliyormu hocam sıcak soğuk etkisi olabiliyormu içmeyin cevabının için çok sağolun ve bu ağrı diş takıldıkhan sonra geçermi

     • Hassan diyor ki:

      5 gün oldu hocam ama henüz zirkonyum takılmadı doktor birazda diş etimi kesip yer açtı bu olabiliyormu hocam sıcak soğuk içmenin etkisi olabiliyormu cevabınız için çok sağolun ve bu ağrı diş takıldıktan sonra geçermi yoksa devammı eder postu çıkarmam gerekirmi

 3. Gülay diyor ki:

  Alt cenemde 2 adet azi disimi cektirmistim doktoruma implant istedigimi soyledim arada bosluk kalacagini bu yuzden köprü yaptırmami önerdi benim sorum aradaki bosluk yapilacak olan disin boyutuyla kapanmaz mi

  • Hamza Keskin diyor ki:

   Merhaba,
   diş boşluğunuzu görmeden söyleyebileceğim tabiki implant yapılması olur. Bazı durumlarda doktorunuzun dediği gibi boşluk kalabiliyor ama doğal dişinizi korumak için ben her türlü implant için şansımı zorlardım. Tabiki bu söylediklerimi sizi muayene etmeden söylediğimi unutmayın.
   Geçmiş olsun.

 4. Carbontesla66 diyor ki:

  Hocam kanatlı protezde emin misiniz? çünkü 20 lik en son disimdi ve cekildi. Alttan son üç dişim yok anlayacağınız. Ve maddi durumum olmadigindan bunlari tekrarlıyorum.

  • Hamza Keskin diyor ki:

   Malesef buradan fiyat veremiyoruz. Sebebi net bir tedavi planını öngöremememizden. Net bir tedavi planı için ağız içi muayene şart. Belki kemik tozu gerekecek, belki sinüs lifting yapılması gerekecek. Ama ortama implant fiyatı vermek gerekirse türk malı implantları tanesi 1300-1800 arasında yaptırabilirsiniz.

   • Carbontesla66 diyor ki:

    20lik ve yanindaki 2 azi disim cekildi, 20 lik curuk olmasa kopru yapilacakti, simdi implant yaptirmam söyleniyor bense pahali buluyor ve cenem bozuk(tam acinca cit sesi geliyor ve gece dislerimi gicirdatirim) oldugundan daha masraflı olacagini düşünüyorum (siz fiyat yazdiniz diye değil)

    • Hamza Keskin diyor ki:

     Merhaba,
     ilk tavsiyem kesinlikle implant yaptırmanızdır. Bütçenize uygun ve güvenilir bir hekim bulabilirsiniz. Dişinizi kestirmek ve protez yaptırmak son tercihiniz olsun.
     Geçmiş olsun.

     • Carbontesla66 diyor ki:

      Hocam zaten istesem de köprü yaptiramiyor, haliyle de disimi kestiremiyorum diye biliyorum.
      Ankara da hekim tavsiyeniz var midir?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Soru Sor. Randevu Al.