Gaziosmanpaşa diş dolgusu ve restorasyonu hizmetlerinde alanında uzman hekimler hizmet vermektedir. Yapılan diş dolgusu ve restorasyonu işlemi ağız bakım sağlığı açısından önem taşır. Uzman ellerde yapılan çalışmalar uzun süre ve sorunsuz olarak kullanılabilir. Her açıdan önem taşıyan ağız ve diş sağlığı bakımları önemli bir detay olup, oluşan sorunlar aksatılmamalıdır. Gaziosmanpaşa ağız ve diş sağlığı hizmetleri oldukça kapsamlı ve uygun fiyatlar ile yapılmaktadır.

Diş Dolgusu Nedir?

Diş dolgusu çürük olan dişin yerine yeni ve kullanılabilir sağlam diş yapma çalışmasıdır. Alanında uzman hekimler tarafından yapılması dişinizin sağlamlığını ve kalitesini arttırır. Gaziosmanpaşa diş dolgusu ve restorasyonu çalışmalarımız kaliteli ve uygun fiyatlar ile yapılmaktadır. Kaybedilen dişler için en etkili alternatif olan diş dolgusu, doğal fonksiyonlu diş yapısı kazanmasında etkilidir.

Gaziosmanpaşa Diş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Diş dolgusu işlemi için çürüyen dişin ve kanalların tamamen temizlenmesi gerekir. Özellikle dolgu sonrası ağrı olmaması için kanal tedavisi uygulanır. Ancak bu durumda hastanın acı çekmemesi ve kendisini rahat hissedebilmesi için düşük dozlarda lokal anestezi uygulanır. Dolgu yapılacak alan tamamen uyuştuktan sonra diş dolgusu işlemi yapılır.

Dolgu yapılan diş hem fonksiyonlarını geri kazanır hem de estetik açısından hoş görünüm sağlar. Diş kayıplarını engelleyen diş dolgusu çeşitli alternatifler ile kullanıcılarına rahatlık ve konfor sağlar. Gaziosmanpaşa diş dolgusu ve restorasyonu diş dolgu çeşitleri ile hizmet vermektedir. Güncel diş dolgusu fiyatları 2021 yılı için TDB’ nin dolgu fiyatları baz alınarak cazip fiyatlar ile düzenlenir.

Gaziosmanpaşa Diş Dolgu ve Restorasyon
Gaziosmanpaşa Diş Dolgusu Nasıl Yapılır?

Diş Restorasyonu Nedir?

Diş restorasyonu, çürük ya da çürük dışı sebeplerden kaynaklanan dişteki sert doku kayıplarının onarım ve tedavi edilme çalışmasıdır. Hassas çalışma gerektiren diş restorasyonu ağız içerisinde etkisini kaybeden diş ve diş köküne fonksiyonlarını geri kazandıran bir tedavi yöntemidir. Gaziosmanpaşa diş restorasyonu her yaş ve her cins hastalara uygulanabilen bir işlemdir.

Gaziosmanpaşa Diş Restorasyonu Nasıl Yapılır?

Tahrip olan, hasar görmüş, bozuk dişlerin onarılması işlemine diş restorasyonu denir. Diş restorasyon işlemi yapılmadan önce diş sorunu net olarak belirlenir. Bu duruma göre yapılacak diş restorasyon tedavi türü belirlenir. Genel olarak restorasyon tedavisinde dolgu çalışması sıklıkla tercih edilir. Ancak dişin yapısı ve durumu diş restorasyon tedavi türünü belirler.

Gaziosmanpaşa Diş Restorasyonu
Diş Restorasyonu

Gaziosmanpaşa Diş Dolgusu ve Restorasyonu Fiyatları

Diş dolgusu ve restorasyon fiyatları diş ve ağız yapısına göre değişkenlik gösterir. Yapılacak olan çalışma net olarak belirlenmeli ve durum raporu çıkarılmalıdır. Gaziosmanpaşa diş dolgusu ve restorasyonu hekimlerimizin muayeneleri sonucunda raporlanarak fiyat belirlenmektedir. Uygun fiyat politikası ile hareket ederek kolay ödeme seçeneklerimizi siz değerli hastalarımıza sunuyoruz.

Özellikle diş dolgusu tedavisi için dolgu türü belirlenmelidir. Diş dolgusu için geliştirilen dolgu çeşitleri diş dolgusu güncel fiyatları 2021 listelerini etkileyebilir. Bu nedenle ilk olarak muayene olmalısınız. Gaziosmanpaşa Keskin diş kliniğimizde muayene olduktan sonra hekimlerimiz diş dolgusu ve restorasyonu fiyatları konusunda sizlere ayrıntılı bilgi verecektir.

Gaziosmanpaşa Diş Dolgusu ve Restorasyonu Sonrası Nelere Dikkat Edilmelidir?

Anestezi altında yapılan küçük veya büyük işlemlerde acı eşiğinize bağlı olarak ağrı hissedebilir, iyileşme sürecinde bir takım sorunlar meydana gelebilir. Gaziosmanpaşa diş dolgusu ve restorasyonu sonrası alacağınız küçük tedbirler ile bu süreci daha rahat atlatabilirsiniz. Gaziosmanpaşa diş hekimlerimiz tarafından sizlere belirtilen talimatlara uyarak sorun oluşmasını engelleyebilirsiniz.

Diş Dolgusu ve Restorasyonu Sonrası Neler Yapmalısınız?

Diş dolgusu sonrasında lokal anestezi etkisi geçtikten sonra ağrı hissedebilirsiniz. Ağrının şiddeti artmaya başlar ise hekiminizin size önerdiği ağrı kesiciyi alabilirsiniz. Bu ağrı kesici dışında başka ilaç almanız tavsiye edilmez. Ancak ağrı çok şiddetli ve ilaç aldığınız halde geçmiyor ise hemen hekiminize başvurmalısınız.

🔹 Diş dolgusu sonrası yemek ve içecekler ılık sıcaklıkta olmalıdır. Çok sıcak veya soğuk yiyecekler dolguda ağrıya sebep olabilir.

🔹 Sigara ve alkol tüketimi diş dolgusu ve restorasyonu sonrası önerilmez. Çünkü diş ve diş köklerinde işlem yapılır. Yani bu bölgede iyileşmesi gereken yaralar mevcuttur. Alkol veya sigara tüketimi hasarlı bölgede enfeksiyon oluşturabilir. Bu nedenle ağız bakımına dikkat etmelisiniz.

🔹 Bir diğer önemli konu ise ağız bakımıdır. Yemek yedikten veya içtikten sonra ağız bakımı yapılmalıdır. Normal rutin dışında iyileşme sürecinde her yemekten sonra dişlerinizi fırçalamalı ve diş ipi kullanmalısınız. Ağız içerisinde atık kalması veya zararlı içeceklerin tüketilmesi hasarlı bölgede enfeksiyon üretir. Bu durumda iyileşme süreci hem daha sancılı hem de uzun sürecektir.

🔹 Özellikle diş restorasyonu sonrasında yemek ve içme rutinleri değiştirilmeli, sert ve zararlı yiyeceklerden uzak durmalısınız. Tedavi süreçleri ve yapılması gerekenler konusunda Gaziosmanpaşa diş hekimlerimiz sizlere detaylı bilgi vererek en rahat iyileşme süreci ortamı hazırlayacaktır. Bu nedenle klinik seçimi burada önem taşır.

Eğer diş dolgusu alanında uzman hekim tarafından yapıldıysa sorun ile karşılaşma olasılığınız çok düşüktür. Diş dolgu sonrası ağrı ile karşılaşmayan vakalarımızda mevcuttur. Dolgu sonrası ağrı tamamen hastanın acı eşiği ile doğru orantılıdır.

Gaziosmanpaşa Diş Dolgu ve Restorasyonu
Gaziosmanpaşa Diş Dolgu ve Restorasyonu Tedavisi

&& Gaziosmanpaşa Diş Dolgusu ve Restorasyonu Sık Sorulan Sorular &&

Siz değerli hastalarımızın diş dolgusu ve restorasyonu hakkında merak edilen bilgileri detaylıca paylaşmaya çalıştık. Sizlerden gelen merak edilen sorulardan bazıları aşağıdaki gibidir.

🔹 Dolgu sonrasında ağrı olur mu?

Diş dolgusu sonrası ağrı olabilir. Ancak bu ağrı genel olarak hafif derecelidir ve hekiminiz size bu durumda ağrı kesici önerisinde bulunacaktır.

🔹 Dolgu ve restorasyon sonrası sonra sigara içilir mi?

Diş dolgusu veya restorasyon sonrası sigara içmeniz önerilmez. En azından dişte oluşan hasar iyileşene kadar sigara ve zararlı ürünlerin tüketilmemesi gerekir.

🔹 Dolgudan sonra diş fırçalama yapılır mı?

Evet aslında işlem sonrası en önemli detay ağız bakımı yapılmasıdır. Diş kökünde belli bir miktar hasar oluştuğundan dolayı ağız içinin sürekli hijyenik kalması gerekmektedir. Bu nedenle her yeme içmeden sonra dişlerinizi yumuşak kıllı diş fırçaları ve ipleri ile temizlemelisiniz.

🔹 Dolgudan sonra su içilir mi?

Dolgu ve restorasyon sonrası dilediğiniz kadar su içebilirsiniz. Sadece yediğiniz yiyecek ve içeceklerin ılık olmasına dikkat ediniz.

🔹 Dolgu ve restorasyon sonrası şişlik olur mu?

Genelde şişlik durumu gözlemlenmez. Farklı vaka türlerinde nadir de olsa görülebilir. Ancak çok büyük boyutlarda bir şişme olmayacaktır.

🔹 Dolgudan sonra çene ağrısı olur mu?

Diş dolgusundan sonra çenede ağrılar olabilir. Bunun nedeni bazı dolguların derin dolgu olarak yapılmasıdır. Bazı dişlerde çürüme derinlere kadar inebilir. Derinlerdeki bu çürüklerin tamamen temizlenmesi ve dolgunun bu temizlenen kısımlardan başlatılması gerekir. Bu nedenle çene ağrısı olabilir.

🔹 Dolgudan sonra diş sızlaması neden olur?

Diş restorasyonu yatıran vakalarda dolgu sonrası sızlama sıklıkla gözlenir. Bunun nedeni yiyeceklerin sıcak veya soğuk olarak tüketilmesi, diş fırçalama esnasında kuvvetli fırçalama yapılmasıdır. Diş dolgusu sonrası dikkat edilmesi gerekenler kısmını okuyarak veya hekiminizden detaylı bilgi alarak bu durumları engelleyebilirsiniz.

Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 2 Ortalama: 5]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Diş Hekimine Sor.