[spb_text_block animation=”none” animation_delay=”0″ padding_vertical=”0″ padding_horizontal=”0″ width=”1/1″ el_position=”first last”]

Günübirlik Gaziantep

Unesco Gastronomi kenti seçilen gaziantep 1 günde gezilemeyecek kadar güzel bir yer ama elimden geldiğince 1 günde neler yapılabileceğini sizlere anlatmaya çalışacağım. 

05:00 kalkış

06:30 havalimanı otoparkı (40tl)

07:30 Sabiha Gökçenden Antep’e hareket (gidiş-geliş 120tl)

09:30 Antepe iniş araba kiralama (80tl)

10:00 Vakıflar otoparkına park (Günboyu 6tl)

10:30 Kahvaltı Katmerci Zekeriya da KATMER ve soğuk SÜT(12tl)

11:00 BAKIRCILAR ÇARŞIsı üzerinden ANTEP KALEsine yürüyüş planlaması

12:00 Kahvaltıda yenilen Katmerin tatlısının iç yakması ve yol üstünde CİĞER ŞİŞ yenmesi ( Yanlış anlaşılmasın katmer gayet güzeldi ama insan tuzlu bir şeyler istiyor:) )

12:30 Bakırcılar çarşısı Antep kalesi arasında mağaralı kafe de MENENGİÇ kahvesi tadımı

13:00 ANTEP KALEsine varış ve bütün Antep ayaklarınızın altında kalenin altındaki müzede anlatılan yaşanmışlıkları dinlemeden ve okumadan geçmeyin ama unutmayın çok vaktimiz yok.

13:30 Otoparka geri dönüş. Dönüş yolunda bakırcılar çarşısı ve yol üzerindeki baharatçılar ve kuruyemişçilerden antepe özgü yaş antep fıstığı, biber-domates salçası, isot, zahter, menengiç kahvesi, çitlembik vb yiyeceklerden ve bakırcılar çarşısında 1-2 hediyelik bakır eşyası alıp arabaya bırakma. (buradaki harcamalar tamamen size kalmış:) )

14:00 Arabayla HALİL USTAya gidiş ve kendinizi halil ustaya bırakın ortaya karışık KEBAP ve KÜŞLEME ile kendinizden geçebilirsiniz biraz acıdır ama yedirir:) (40tl)

15:00 Antepe kadar gelmişken BAKLAVA yemeden olmaz ve halil ustadan yeni şehir merkezine arabayla geçiş koçak baklavalarından baklavalar alınır. Yaş baklavayı tavsiye ederiz. (55tl/kg)

16:00 Tekrar vakıflar otoparkına gidiş (6tl)

16:30 TAHMİS kahvehanesine gidiş ve ZAHTER çayı ve MENENGİÇ kahvesi tadımı ve dinlenme:) (10tl)

18:30 İmam Çagdaşta ALİ NAZİK ve yaş BAKLAVA ile son dokunuşu yapma ve hafif dinlenme. Artık yorulduk dinlenmeye ihtiyaç var tabiki:) (25tl)

19:30 Otoparktan ayrılış ve havalimanına hareket arabanın teslimi derken uçak saati de yaklaşır.

Yapamayıp içimizde kalan ne var diye sorarsanız BEYRAN içemedik birde ZEUGMA yı gezemedik müze gezmeyide çok severdik aslında:)

Beyran için METANET lokantasını tavsiye ediyorlar Tahmis kahvehanesinin hemen yakınlarında.. Ama dikkat erken kapanıyor. Antepte plan yaparken gideceginiz yerleri sabahtan arayıp kaçta kapandıklarını öğrenin çok para kazanalım dertleri yok esnafların. İşleri bitince kapatıyorlar. Biz istanbuldan gelenlerin alıştığı birşey değil:)

Elimden geldiğince fiyatları yanına yazmaya çalıştım 3 aşağı 5 yukarı bu fiyatlar. Biz 4 arkadaş gittik ve aklınıza gelen herşeyi otopark uçak bileti yolda geçerken yediğimiz kestane, karpuz çekirdeği vb herşey dahil kişi başına 250tl ye geldi. Ve yediğimiz herşey gerçekten hakkını verecek kadar iyiydi. Herkese tavsiye ederim. İnşallah size yardımcı olur bu yazım. Yazım hatalarından dolayı kusura bakmayın. İyi gezmeler dilerim.

Sizlerden tek isteğim yazımı okuduysanız beğenmesseniz bile beğen tuşuna basmanız. Kaç kişiye ulaştığını merak ediyorum:)

[/spb_text_block]
Yazımızı Değerlendirin
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

× Diş Hekimine Sor.